Aktualności i wydarzenia

Volvo Wadowscy na Annual Business in Małopolska Meeting 2014

"Biznes nie zna granic" to temat szóstej konferencji Annual Business in Małopolska Meeting, która odbyła się 23 października w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Partnerem Automotive wydarzenia została firma Volvo Wadowscy, która rozpoczęła współpracę z organizatorem spotkania - Krakowskim Parkiem Technologicznym.

Gościem specjalnym tegorocznej konferencji była Elżbieta Bieńkowska, Komisarz Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Była Wicepremier wzięła udział w dyskusji panelowej, którą poprowadzili redaktorzy Janusz Majcherek i Adam Szostkiewicz. Podczas rozmowy podsumowano polityczne i gospodarcze osiągnięcia Polski na tle ostatnich 25 lat oraz poruszono kwestie rozwoju przedsiębiorczości w kontekście europejskim.

W ramach ABiMM wręczane są także Małopolskie Nagrody Gospodarcze. W tym roku prestiżowe wyróżnienia otrzymały firmy: ALMUS Sp. z o.o. w kategorii „Mały Przedsiębiorca”, PACK PLUS Sp. z o.o. Sp.k. w kategorii „Średni Przedsiębiorca” oraz Valeo Autosystemy Sp. z o.o. w kategorii „Duży Przedsiębiorca”. Statuetki w kształcie miniatury Małopolskiego Drzewka Inwestycji i Innowacji wręczyli: Elżbieta Bieńkowska, Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, prof. Antoni Tajduś - przewodniczący Małopolskiej Rady Gospodarczej oraz prezesi spółek partnerskich projektu Centrum Business in Małopolska.

Annual Business in Małopolska Meeting to wydarzenie organizowane przez Krakowski Park Technologiczny od 2009 roku. Coroczne spotkanie gromadzi liczne grono przedsiębiorców, polityków i samorządowców. W gronie dotychczasowych prelegentów znajdują się m.in. byli Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz Edward C. Prescott, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii.

Prelegentów i gości wydarzenia bezpiecznie przewiozły samochody Volvo Wadowscy.