Aktualności i wydarzenia

Bezpieczni razem w drodze i na drodze

W dniu 26 października bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie zorganizowała event „Bezpieczni razem w drodze i na drodze”. Odbył się on na rynku w Myślenicach. Hasłem przewodnim tej akcji było motto „Świeć przykładem”.

Cały event rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP z Głogoczowa, która stanęła na czele pochodu, który uroczyście wkroczył na płytę myślenickiego rynku. Następnie na scenie miało miejsce szereg atrakcji artystycznych m. in.: przedstawienie teatralne „Nośmy odblaski, przechodźmy przez paski”, inscenizacja legendy „O utopionym dzwonie”, rewia mody odblaskowej, występy artystów z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie. Uczniowie wraz z nauczycielami rozdawali odblaski, kolorowe balony i ulotki. Wszystko to miało na celu zwrócić uwagę pieszych na konieczność używania przez nich elementów odblaskowych na co dzień.

Działania szkoły wspierali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Policjanci wygłosili krótką prelekcję na temat znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, nakazującej pieszym noszenie elementów odblaskowych po zmroku, w terenie niezabudowanym.

Ponadto wraz z nauczycielami zorganizowali konkurs „Przepisowy ruch drogowy” oraz tor przeszkód, który ochotnicy pokonywali w alko-goglach, dzięki czemu mogli przekonać się, jakie odczucia towarzyszą pieszym, będącym pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej rozdawali odblaski i dbali o bezpieczeństwo podczas eventu.

Na zakończenie eventu na scenie wystąpił zespół „Graham Band”, a wraz z nim uczennice, które wykonały dwa utwory muzyczne „Bądź gotowy dziś do drogi”, w wersji stworzonej specjalnie na tę okoliczność oraz „Światełko odblaskowe”. Wszyscy obecni zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, w związku z czym mogli wraz z organizatorami „świecić przykładem”.

Firma Wadowscy Autoryzowany Dealer Kia jako sponsor tej wyjątkowej akcji, również pojawiła się na Rynku w Myślenicach.

Obecność marki KIA Wadowscy podczas tego wydarzenia nie była przypadkowa. Dla nas, jako firmy motoryzacyjnej bezpieczeństwo na drodze jest szczególnie ważne. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w projekcie „Bezpieczni razem w drodze i na drodze” i choć w niewielkim stopniu przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie.