Aktualności i wydarzenia

Dolnośląskie zachwyca

Jesień to taka wyjątkowa pora roku, która zachęca do wycieczek i podziwiania całej gamy barw, zdobiącej otoczenie. Klub miłośników turystyki kamperowej postanowił wykorzystać uroki jesieni i zorganizował dla swoich członków zlot o charakterze foto - rajdu po malowniczej Dolinie Bobru, znajdującej się w województwie dolnośląskim. Sami od dłuższego czasu planowaliśmy wybrać się na zlot Camperów, organizowany przez ten klub. Szczęśliwie dla nas okazja nadarzyła się w drugi weekend października, który ku naszej uciesze był piękny i słoneczny.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie było jedno z najstarszych miast w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego - Bolesławiec. Na miejsce dotarliśmy późnym wieczorem, mijając po drodze ogromne korki, na nasze szczęście, w przeciwną stronę. Campingiem na tę noc stały się tereny Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. W sobotni poranek wszyscy uczestnicy spotkali się na małym placyku, aby oficjalnie się przywitać i poznać szczegółowy plan foto - rajdu. Nie zabrakło Prezydenta Bolesławca Pana Piotra Romana, który ucieszył się ze zlotu i życzył wszystkim uczestnikom powodzenia. Oczywiście, spotkanie to zostało uwiecznione na zdjęciu grupowym, a także każda z załóg zrobiła sobie indywidualne zdjęcie przy swoim camperze.

Foto - rajd czas zacząć! Na początek każda z załóg musiała przejść test umiejętności kierowania camperem, sprawdzano na przykład dokładność cofania. Potem z całym wyposażeniem - wielu mapek i informatorów ruszaliśmy w trasę. Z racji naszego debiutu nie braliśmy oficjalnego udziału w foto - rajdzie. Nasz przejazd przybrał formę bardziej rekreacyjną - mieliśmy okazję do zobaczenia ciekawych zakątków, które mijaliśmy jadąc do punktu docelowego - Jeleniej Góry. Pomimo tego, że nie dostaliśmy mapki z zaplanowaną trasą foto - rajdu oraz konkretnymi stacjami, udało nam się dotrzeć do kilku tych urokliwych miejsc dzięki intuicji. W Bolesławcu i Lwówku ¦ląskim mieliśmy okazję zobaczyć rynki z ratuszami. Nie omieszkaliśmy poszukać słynnego Browaru Lwówek 1209, który niestety tego dnia był zamknięty dla zwiedzających. Kolejnym punktem była przepiękna Szwajcaria Lwówecka, która ujęła nas niezwykłymi widokami. W Pilchowicach podziwialiśmy potężną zaporę wodną na rzece Bóbr, z której rozpościerał się niesamowity krajobraz. Naszym ostatnim przystankiem przed Jelenią Górą był Siedlęcin, a w nim średniowieczna Wieża Rycerska - jest to jedna z najlepiej zachowanych budowali tego typu w Polsce. Późnym popołudniem dotarliśmy do Jeleniej Góry.

Sobotni wieczór był niezwykle inspirujący dla wszystkich, nawet nie z racji jakże wpisującego się w historię meczu Polska - Niemcy, a dzięki prelekcji pana Janusza Skowrońskiego dotycząca rowerowego szlaku papieskiego Jana Pawła II na dolnym śląsku. Każdy z nas miał okazję dowiedzieć się wiele ciekawych faktów z życia Karola Wojtyły , o których zapewne nie mieliśmy nawet pojęcia. Po tym rozwijającym spotkaniu część osób udała się do camperów, aby kibicować naszym rodakom, a pozostała część integrowała się w altance na świeżym powietrzu.

Niedziela rozochociła nas pięknym słońcem. W godzinach przedpołudniowych wszyscy spotkaliśmy się w altance, aby uczestniczyć w rozdaniu nagród za foto - rajd. Oczywiście każda z załóg dostała mały upominek - piękne zdjęcie grupowe z dnia poprzedniego. Zdobywcy podium mogli pochwalić się piękną ceramiką z wygrawerowanym zdobytym miejscem oraz datą.

Uczestnictwo w foto - rajdzie Klubu CamperTeam był dla nas zarazem wyzwaniem i ciekawą przygodą. Mieliśmy okazję poznać ludzi, dla których podróż camperem to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim to pasja, która łączy ludzi i sprawia, że życie ma inny, lepszy smak. Był to nasz debiut, ale wiemy, że to dopiero początek naszej historii w uczestniczeniu w zlotach CamperTeam. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny!