Aktualności i wydarzenia

Nasz camper na Vuelta a Espana!

Ponad 7 tysięcy pokonanych kilometrów i tydzień spędzony z drużyną kolarską Tinkoff-Saxo to efekt wyprawy ekipy Eurosportu, która wyruszyła naszym camperem na Vuelta a Espana 2015.

70. edycja wyścigu kolarskiego objęła 21 etapów o łącznym dystansie 3 358, 1 km. Dzięki współpracy Wadowscy Campery z Eurosport kibice hiszpańskiego wyścigu byli na bieżąco z sytuacją na trasie i zmaganiami zawodników. Dziennikarze Adam Probosz i Kuba Ostrowski za kierownicą Fiata Forster T699 VB relacjonowali postępy kolarzy, oddając niezwykłą atmosferę wydarzenia z niezawodnego mobilnego biura prasowego.

„Jesteśmy szczęściarzami, że mogliśmy tego wszystkiego doświadczyć, a podróż własnym domem na kółkach pozwoliła nam być w samym centrum wydarzeń. Spotkaliśmy po drodze wielu kibiców podróżujących w taki sam sposób. Czasem formowaliśmy druga kolumnę, w której jechali Holendrzy, Francuzi czy Niemcy. Z Polski w tej kolumnie byliśmy tylko my, ale myślę, że przy rosnącej popularności kolarstwa także naszych kibiców będziemy spotykać na drodze coraz częściej. Kolarzom jest to bardzo potrzebne. Powtarzali to właściwie przy każdej okazji, a po zakończeniu ostatniego etapu zapytali nas: to co, kiedy znowu przyjeżdżacie? Odpowiedzieliśmy, że chcielibyśmy jak najszybciej!” - opowiada Adam Probosz.

Po trzech tygodniach wyczerpującej jazdy kolarze dotarli na metę wyścigu - do Madrytu. Od początku wyścigu największe emocje w Polsce wzbudzał Rafał Majka - lider drużyny Tinkoff-Saxo, który jako pierwszy Polak w historii ukończył wielki tour na podium, zajmując trzecie miejsce. Tegoroczna edycja Vuelta a Espana cieszyła się w kanale Eurosport w Polsce rekordową oglądalnością. Hiszpański tour oglądało średnio 196 tysięcy widzów.

Pełna relacja z wydarzenia z udziałem naszego campera na Eurosport.onet.pl

Dziękujemy za moc sportowych wrażeń na najwyższym poziomie!