Aktualności i wydarzenia

Majowy weekend czyli Polska Piastów

Kierunek tegorocznego długiego weekendu obraliśmy przeciwnie niż większość rodaków, udaliśmy się bowiem na północ a ściślej mówiąc do Wielkopolski. Na naszym szlaku w pierwszej kolejności znalazł się Kalisz - jako najstarsze wzmiankowane w rzymskich źródłach polskie miasto i leżący nieopodal piękny zamek w Gołuchowie.

Następnie koła kampera zawiodły nas do pierwszej polskiej stolicy - Gniezna. Nocleg znaleźliśmy na parkingu nieomal u stóp katedry gnieźnieńskiej. Jej zwiedzanie dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń, a i sama gnieźnieńska starówka prezentuje się całkiem przyjemnie.

Kolejnym etapem był Poznań. Byliśmy tam podczas ostatnich Targów Motoryzacyjnych, lecz wtedy nie było czasu na zwiedzanie, toteż obiecaliśmy sobie, że przy najbliższej okazji wrócimy i nadrobimy zaległości. Poznań to miasto rzeczywiście bardzo ładne, z dużą ilościa zieleni - dzieciom i nie tylko polecamy wizytę w nowym Zoo, z imponującymi wybiegami dla słoni, czy niedźwiedzi (zupełnie jak w naturalnych warunkach), a każdemu odwiedzającemu miasto oczywiście spacer po urokliwym Starym Rynku. W Poznaniu na Malcie jest komfortowy kemping z wszelkimi udogodnieniami - stamtąd zresztą jest już blisko do wspomnianego Zoo.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Lichenia a także do pobliskiego klasztoru Kamedułów w Bieniszewie. Jest to drugi po krakowskich Bielanach czynny klasztor tych zakonników. Leży w ustronnym miejscu, w lesie - prawdziwa przystań do kontemplacji i wyciszenia.

Weekend generalnie był bardzo udany, mimo miejscami rozdzierająco zimnej pogody, ale od czego w końcu jest ogrzewanie w kamperze... Tak czy inaczej kierunek trasy godzien polecenia!